ZAJÍMAVOSTI

TIPY NA VÝLET:

  • autem - Žižkova mohyla leží při silnici číslo 351 a lze k ní přijet ze směru od České bělé ze silnice číslo 34 (přes Macourov a Žižkovo Pole), nebo ze silnice číslo 19 z Dobré u Přibyslavi.
  • vlakem - vlakem je možno dojet po železniční trati číslo 250 do železniční stanice Přibyslav a pak přes město po silnici číslo 19 do Dobré a odtud po silnici číslo 351 směrem na Českou Bělou (5 km - 1 hodina), nebo do železniční zastávky Přibyslav - zastávka (dříve Hesov) a po silnici číslo III/03820 do Keřkova a pak po polní cestě přes les U Hatí k mohyla (4 km - 3/4 hodiny), nebo ze železniční zastávky Stříbrné Hory po tělesu staré dráhy ke kostelu sv. Kateřiny a po červené značce malebným údolím Macourovského respektive Borovského potoka kolem Dolního dvoru, Spáleného mlýnu až k mlýnu Zádušnímu. Dál pak po vozové cestě do Žižkova Pole a na návsi silnicí číslo 351 k mohyle (7 km - 1 a1/2 hodiny).
  • autobusem - možno též použít autobusových spojů linky číslo 600290 Chotěboř - Přibyslav a vystoupit na zastávce v Žižkově Poli a odtud dojít pěšky po silnici číslo 351 směrem na Přibyslav (1 km - 1/4 hodiny).
  • cyklostezka Přibyslav - Sázava  Úsek je dlouhý cca 9km a končí v Sázavě u ZR. Pokud byste jeli na kole, tak je možno projet vesnicí Sázava a napojit se na další úsek stezky. Nová stezka je pro bruslaře či jen na procházku ideální. Vede lesem, polem, nikde auto, prostě fajne. Samozřejmě tam není ještě žádná odpočívací lavička ani hospoda. Je tam ukazatel na zmrzlinu v Nových Dvorech, ale na bruslích nelze. Museli byste to zout a dojít pěšky. Asfalt je úplně hladký, prostě nádhera. Každý koho jsem se před tím ptal, tak říkal, že je to rovina. No ale jako bruslař musím říct, že je to neustálé opravdu mírné stoupání. Když pojedete úsek ze Sázavy dolů, tak to slušně pofrčí. Bruslaři s kolama 100mm a více dávejte bacha, mohly by Vás překvapit mosty, které jsou z dřevěných trámků. Tam musíte zpomalit..      
  • Hasičské muzeum Přibyslav -Centrum hasičského hnutí Přibyslav je organizační jednotkou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Sídlí na zámku v Přibyslavi a jeho hlavní činností je provozování hasičského muzea, odborné knihovny a specializovaného archivu. Dále se podílí na organizovaní společenských, kulturních a vzdělávacích akcí. Je také badatelským centrem v oblasti historie hasičů a je sídlem mezinárodní Komise pro dějiny hasičství, CTIF, muzea a dokumentaci při CTIF.                       

Fotogalerie