MATEŘSKÁ ŠKOLA

 

Údaje o zařízení

  • Adresa:  Mateřská škola Žižkovo Pole, Žižkovo Pole č.16, 582 22 Přibyslav
  • Telef. číslo:  569 432 187
  • IČO:  709 84 921
  • e-mail:  mszpole@zizkovopole.cz
  • Zřizovatel:  Obec Žižkovo Pole
  • Typ:  s celodenní péčí
  • Stanovená kapacita:  25 dětí, 25 jídel
  • Provozní doba:  od 6.30 hod. do 15.30 hod.

Návrh rozpočtu 2018

 

MÁME VLASTNÍ WEBOVÉ STRÁNKY!

Klikněte a uvidíte  http://mszizkovopole.webnode.cz/

 

OPĚT ZAČÍNÁME!

Máme tady nový školní rok - 2015/2016

Od úterý 1. 9. 2015 do čtvrtka 30. 6. 2016. Provoz MŠ je:  6.30 - 15.30 hod. Budeme pracovat podle nového školního vzdělávacího programu s názvem Barevný dětský svět.  

Těšíme se na spolupráci: Mgr. Marta Půžová - p. ředitelka, Hana Novotná - p. učitelka

Zápis do MŠ

Máte dítě připravené do kolektivu dětí a nevzali vám ho do školky? Přijďte k nám, máme volná místa a zápis teprve před sebou: 29. 4. od 13 do 16 hodin. Jsme prostorná školka s příjemným rodinným prostředím.

Odemykání lesa

 V pátek 24. 4.  odpoledne jsme společně s dětmi a rodiči oslavili Den Země. Sešli jsme se ve školce, kde si děti s rodiči vyrobily kouzelný klíč na "odemknutí" lesa a barevnou paletku na cestu na sbírání barev v přírodě. Pak jsme vyrazili do přírody k lesu. Cesta dětem rychle utekla, takže brzy byly u lesa s klíčem, kouzelným zaklínadlem a říkadly připravené ho "odemknout". Po splnění úkolu jsme mohli do lesa vstoupit. Pomalu a potichu jsme si vychutnávali jeho atmosféru. Na závěr celé akce děti s jedním tatínkem zasadily stromek, o který se budeme starat. Prožili jsem příjemné odpoledne nejen díky hezkému počasí, ale i velké účasti rodičů a dětí.

Sněhuláci pro Afriku 

Zapojili jsme se do celostátního projektu Sněhuláci pro Afriku. Děti v africké Gambii si nikdy sněhuláky nepostaví, některé z nich se ale ani nedostanou do školy. Postavili jsme 8 sněhuláků a za ně poslali příspěvek 400,- na konto, z kterého se zajistí odvoz kol sesbíraných díky projektu Kola pro Afriku. Jednoho sněhuláka máme v soutěžním albu na facebooku. Pokud nám chcete dát hlas, přejděte na odkaz:

https://www.facebook.com/snehulaciproafriku/photos/a.877480705629229.1073741839.661611103882858/877484735628826/?type=3&theater

Fotky našich sněhuláků máme ve fotogalerii.

Tak jsme se zas dočkaly

V sobotu 14. 2. odpoledne se z nás staly princezny, víly, mravenečci, berušky, piráti, indiáni, Mickey Mouse a Minnie Mouse, Sněhurka, mořská panna a další zajímavé postavičky, a zase po roce jsme se vyřádily při hudbě a soutěžích. Taky jsme si mohly nakoupit tombolu a něco zajímavého vyhrát. Prostě jsme si užili opravdový maškarní ples.  

Divadlo v Přibyslavi

V pátek 13. 2. jsme si udělali příjemný výlet autobusem do Přibyslavi do kulturního domu na pohádku se zvláštním názvem: Stop pohádka. Bavilo nás, když se pohádka zastavila a my jsme mohli hlasovat, jak bude pokračovat dál. 

Daňová sleva za pobyt v mateřské škole

Rodiče si mohou snížit daň z příjmů o náklady, které vydávají za pobyt dítěte v mateřské škole, o tzv. "školkovné". Sleva za umístění dítěte umožní jednomu z rodičů odečíst si z daní výdaje, které v daném zdaňovacím období prokazatelně vynaložil za umístění v mateřské škole. Výši těchto výdajů potvrdí provozovatel školky.

PředAdventní prodejní výstava

Tato velmi příjemná akce proběhla v sobotu odpoledne 22. listopadu. Podíleli se na ní všichni z naší školky - děti, rodiče a pracovnice mateřské školy. Děti s paní učitelkami výstavu zahájily krátkým vystoupením a pak následoval prodej krásných výrobků s adventní tématikou, které připravily maminky dětí. Téměř všechny věci se prodaly, protože výstavu přišlo zhlédnout velké množství návštěvníků. Věříme, že si každý našel na tomto odpoledni něco pěkného. 

Zamykání lesa

Příroda se už chystá k zimnímu odpočinku. Abychom jí pomohli, tak jsme v pátek 31. 10. s dětmi a rodiči uskutečnili akci s názvem Zamykání lesa. Nejprve jsme se odpoledne sešli ve školce, kde si děti se svými rodiči vyrobily velké papírové klíče a z dýní si udělali lucerničky. Se setměním jsme vyrazili průvodem za vesnici do přírody, osvíceni nejen vyrobenými lucerničkami, ale i lampiónky, které si děti přinesly z domu. Přálo nám počasí, takže jsme opravdu došli až k lesu. Tam děti pomocí klíčů a zaklínadla uzamkly les, aby mohl v klidu odpočívat a nechodili do něj rušit nevychovaní lidé. Cestu zpátky jsme absolvovali už za úplné tmy, ale děti byly statečné, strach ze tmy překonaly a celou večerní procházku zvládly bez problémů. Lucerničkami, které cestu přežily, jsme ozdobili vchod do naší školky a tím jsme zakončili příjemně prožitý páteční podvečer.

Divadlo ŠIKULKA

V úterý 21. 10. jsme v naší školce přivítali maňáskové divadýlko s 3 krásnými pohádkami: O nespokojeném koťátku, Jůlinčin kamarád, Veverka a sněhuláček. Celé představení provázel oblíbený kašpárek. Krátké příběhy s poučením jsme sledovali s nadšením. (viz fotogalerie)

Výlet do Přibyslavi

V pondělí 20. 10. ráno celá naše školka vyrazila linkovým autobusem do Přibyslavi, podívat se na výstavu Ovoce a zeleniny. Dávali jsme na výstavu naše vytvořené práce a tak jsme jeli naše výrobky na výstavu najít. Kromě našich prací jsme ještě viděli výtvory jiných dětí, krásně nazdobené perníčky a také poznali spoustu zeleniny a ovoce. Zjistili jsme taky, že i jablka, hrušky a brambory mají svoje jména. Náš první společný krátký výlet v tomto školním roce se nám vydařil. (viz fotogalerie)

Připravované akce pro děti

říjen- 3. října se naši předškoláci vydali na výlet do dýňového světa na statek u Pipků viz fotky

         21. října přijede do naší MŠ divadlo Šikulka

 

Informativní schůzka pro rodiče dětí

Ve středu 10. září 2014 v 15.15 se sejdeme v MŠ a probereme potřebné informace. 

Zahájení školního roku 2014/2015

Nový školní rok nám začíná v pondělí 1. září 2014. Provoz školy je od 6.30 do 15.15 hodin. 

 

Zápis do mateřské školy

Zápis dětí do MŠ pro následující školní rok provádí ředitelka školy po projednání se zřizovatelem zpravidla v měsíci dubnu, v jiném termínu pouze v případě nenaplnění kapacity zařízení. Děti jsou přijímány ve věku od 2 let (v obci nejsou zřízeny jesle). Po dohodě s obcí oznámíme den, místo a dobu konání zápisu. O přijetí rozhoduje ředitelka MŠ, nad možnou kapacitu potom zřizovatel. 

Zápis dětí do MŠ pro školní rok 2014/2015

Mateřská škola pořádá  v úterý 29. dubna  2014 od 13 do 16 hodin zápis pro školní rok 2014/2015. Formulář přihlášky si můžete vyzvednout každý všední den v MŠ od 7 do 15 hodin. 

Přiložené soubory